Chirurgia stomatologiczna

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się zabiegi i operacje w jamie ustnej. Oprócz tego dana dziedzina stomatologii obejmuje również choroby twarzoczaszki, tkanek miękkich twarzy, procedury związane z leczeniem dziąseł, kości, a nawet zatok szczękowych.

Czym zajmuje się dentysta chirurg?

Dentysta chirurg zajmuje się leczenie całej jamy ustnej, m.in. żuchwy, dziąseł, szczęki, przyzębia czy nawet wędzidełka. Lekarz przeprowadza szeroki zakres złożonych zabiegów, m.in. wszczepianie implantów zębowych, które stanowią nowoczesne i trwałe rozwiązanie zastępujące brakujące zęby, mikrochirurgię tkanek miękkich czy odtwarzanie tkanki kostnej.

Wykonywane przez chirurga stomatologa zabiegi obejmują m.in.:

  • usuwanie zębów mlecznych, stałych, zatrzymanych, ósemek
  • resekcje wierzchołków korzeni zębów
  • podniesienie dna zatoki szczękowej
  • chirurgiczne leczenie paradontozy
  • wyłuszczenie torbieli
  • plastyka wyrostka
  • usuwanie zmian zapalnych błony śluzowej
  • podcinanie wędzidełka
  • leczenie ropnia
  • wydłużenie korony zęba.

Wszystkie te zabiegi przeprowadzane są z wykorzystaniem najnowszych technologii i metod, zapewniając pacjentom najwyższy standard opieki oraz optymalne wyniki leczenia. Dzięki temu, pacjenci odczuwają minimum bólu czy dyskomfortu podczas zabiegu, a kuracja pozabiegowa trwa tak krótko, jak to tylko możliwe.

Usuwanie ósemek

Jednym z najczęściej przeprowadzanych przez chirurga stomatologa zabiegów jest usuwanie zębów, szczególnie tzw. ósemek. Ósemki, inaczej nazywane zębami mądrości, w odróżnieniu od innych zębów, nie odgrywają kluczowej roli w uzębieniu, a ich ekstrakcja często okazuje się konieczna. Wynika to z faktu, że ósemki często rosną pod nieprawidłowym kątem, wywierając nacisk na sąsiednie zęby. Ze względu na trudne położenie zębów mądrości, utrudniony dostęp podczas codziennej higieny również sprzyja rozwojowi próchnicy, co także jest wskazaniem do jej ekstrakcji.

Jak wygląda proces usunięcia ósemki?

Przed zabiegiem wykonywane jest zdjęcie RTG, dzięki któremu lekarz może ocenić kształt i kierunek położenia korzeni. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, dentysta w znieczuleniu miejscowym nacina dziąsło, usuwa ząb i zakłada szwy, które zdejmowane są po mniej więcej 7 dniach.

Resekcja korzenia zęba

Kolejnym zabiegiem często przeprowadzanym przez dentystę chirurga jest resekcja wierzchołka korzenia zęba. Apektomia, inaczej resekcja wierzchołka korzenia zęba, stosowana jest w przypadkach, kiedy niemożliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Przed zabiegiem wykonywane jest zdjęcie RTG, które pozwala na ocenę wielkości stanu zapalnego. Resekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na oczyszczeniu zmiany zapalnej oraz odcięciu końcowego fragmentu korzenia. Następnie wykonane zostaje uszczelnienie kanału, a ubytek kości lekarz uzupełnia odpowiednim materiałem.

Bezbolesne leczenie chirurgiczne w gabinecie Stomatologia Płatek

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, aplikowanemu przy pomocy komputerowgo systemu Calajcet, leczenie chirurgiczne może być naprawdę bezbolesne. Zazwyczaj rekonwalescencja po zabiegach inwazyjnych trwa chwilę dłużej, niż po zwykłym leczeniu uzębienia, dlatego w trakcie wizyty lekarz przypisuje również odpowiednie środki przeciwbólowe.

Chirurgia stomatologiczna – cennik

Chirurgia Cena
Konsultacja chirurgiczna 250 zł
Usunięcie zęba 250 – 450 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba 500 – 800 zł
Plastyka ustno-zatokowa 350 zł
Resekcja wierzchołka korzenia 1000 – 1200 zł
Wyłuszczenie torbieli okołowierzchołkowej od 300 zł
Plastyka wędzidełka wargi 350 zł
Plastyka wędzidełka języka 450 zł
Plastyka podłoża protetycznego od 450 zł
Wycięcie kaptura dziąsłowego 250 zł
Leczenie ropnia 300 zł

`
Aktualne ceny wszystkich zabiegów znajdą Państwo na podstronie Cennik.

Poszukujesz
dobrego chirurga stomatologa?

Zawsze przyjmujemy nowych pacjentów!

Wierzymy, że zapewniamy najlepszą możliwą opiekę wszystkim naszym pacjentom.