Protetyka

Protetyka to specjalistyczna dziedzina stomatologii, która skupia się na projektowaniu i wykonaniu uzupełnień protetycznych uzupełniających utracone lub osłabione zęby . Braki zębów nie tylko znacząco utrudniają żucie i trawienie jedzenia, ale również prowadzą do poważnych zmian w jamie ustnej. Zmiany te mogą doprowadzić do przesuwania się sąsiednich zębów, co z kolei zaburza prawidłowy zgryz. Skutki te nie ograniczają się tylko do nieestetycznego wyglądu uśmiechu, ale również mogą wpływać na zmiany w rysach twarzy, zaburzenia mowy, deformacje dziąseł, zapadnięcie warg, zanik kości przyzębia i zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Głównym celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów, zapobieganie dalszym zmianom i przywrócenie pacjentowi pełnej funkcjonalności oraz estetycznego uśmiechu. W gabinecie Stomatologia Płatek oferujemy szeroki zakres usług protetycznych. Jeśli poszukujesz doświadczonego protetyka w Tychach, zapraszamy do kontaktu.

Jak wygląda leczenie protetyczne?

Proces leczenia protetycznego rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą, który dokładnie oceni stan uzębienia pacjenta. Wykonywane są niezbędne zdjęcia RTG zębów, badanie podmiotowe oraz fotografie, na podstawie których ustalony zostaje indywidualny plan leczenia. W przypadku pojedynczego ubytku stosowana jest korona mocowana na wcześniej wykonanych implantach lub oszlifowanych zębach. Z kolei przy wielu ubytkach, jeśli pacjent wciąż ma własne zęby lub wstawione implanty, mocuje się most protetyczny. W przypadku braku możliwości wykonania uzupełnień stałych (nie wyjmowanych) wykonuje się protezy częściowe – szkieletowe lub osiadające, oraz protezy całkowite (w przypadku całkowitego bezzębia). Na podstawie przeprowadzonych badań lekarz stwierdza, który zabieg należy przeprowadzić.

Korony protetyczne

Korony zębowe odgrywają kluczową rolę w przywracaniu naturalnej funkcjonalności i estetyki zgryzu. Są to specjalistyczne uzupełnienia protetyczne, umieszczane na oszlifowanym wcześniej zębie lub implancie. Stosowane są w przypadku zniszczonych, przebarwionych lub uszkodzonych zębów. Korony zębowe nie są zdejmowane, a przy odpowiedniej higienie jamy ustnej mogą służyć latami.

W gabinecie Stomatologia Płatek stosowane są różne rodzaje koron:

  • Korony cyrkonowe: charakteryzują się dużą wytrzymałością i estetyką. Tlenek cyrkonu jest hipoalergiczny, odporny na przebarwienia, co sprawia, że korony te są idealne zarówno do zębów przednich, jak i bocznych.
  • Korony porcelanowe: idealnie imitują naturalne zęby. Zwykle wybierane w przypadku zębów przednich z uwagi na wysoką estetykę.
  • Korony porcelanowe na metalu: stosowane w przypadku mnogich braków zębowych, gdy most z nich wykonany jest bardzo długi. Stosowane są też w przypadku tzw. prac kombinowanych (koron + proteza szkieletowa na zasuwach).

Poszukujesz
dobrego protetyka?

Zawsze przyjmujemy nowych pacjentów!

Wierzymy, że zapewniamy najlepszą możliwą opiekę wszystkim naszym pacjentom.

Mosty protetyczne

Most protetyczny jest znakomitym, stałym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy doświadczyli utraty kilku zębów. To specjalistyczna konstrukcja, która na stałe zastępuje brakujące zęby w jamie ustnej pacjenta. Składa się ona z koron protetycznych, które są nakładane na zęby sąsiadujące z luką, oraz z części uzupełniającej, imitującej brakujące zęby. Aby most mógł być zainstalowany, konieczne jest, aby zęby sąsiadujące z luką były w dobrym stanie zdrowia, a w przypadku implantów – prawidłowo osadzone.

Protezy ruchome

W naszym gabinecie zakładamy również protezy szkieletowe oraz osiadające – ruchome uzupełnienie, pozwalające na przywrócenie uśmiechu w przypadku braku możliwości wykonania koron, mostów i uzupełnień na implantach. Proteza szkieletowa jak i osiadająca, przeznaczona do stosowania przy częściowych ubytkach zębowych, stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących przywrócić funkcjonalność i estetykę swojego uzębienia. Kluczowym warunkiem jej zastosowania jest posiadanie zębów filarowych w dobrym stanie, gdyż stanowią one oparcie dla całej konstrukcji protetycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz umówienia się na konsultację, podczas której przedstawimy indywidualnie dopasowany plan leczenia protetycznego, dostosowany do państwa potrzeb. Zapewniamy profesjonalizm, indywidualne podejście oraz nowoczesne rozwiązania, dzięki którym odzyskają państwo piękny i zdrowy uśmiech.

Protetycy w gabinecie Stomatologia Płatek

Lek. dent. Zuzanna Kochanowska-Płatek

Lekarz Jakub Lach

Lek. dent. Jakub Lach

Lek. dent. Julia Dytko-Napieraj

Protetyka – cennik

Protetyka     Cena
Inlay, onlay, overlay (nakład kompozytowy) 1300 zł
Proteza akrylowa osiadająca 1 – 4 zęby (częsciowa) 1200 zł
Proteza akrylowa osiadająca 5 – 14 zębów (całkowita) 1500 zł
Dodatkowy element w protezie (siatka, akryl „0”) 250 zł
Podścielenie protezy 300 zł
Naprawa protezy (za każdy element) 300 zł
Proteza szkieletowa 2500 zł
Proteza szkieletowa na zasuwach 5000zł
Licówka flow injection 700 zł
Licówka porcelanowa E-max 1800 zł
Onlay porcelanowy 1600 zł
Korona tymczasowa 220 zł
Korona porcelanowa na metalu 1400 zł
Korona pełnocyrkonowa standard 1500 zł
Korona pełnocyrkonowa prime 1600 zł
Korona porcelanowa cyrkon cutback 1800 zł
Korona cyrkonowo-porcelanowa fullframe 2000 zł
Korona pełnoceramiczna e-Max 1800 zł
Korona pełnoceramiczna e-Max cutback 2000 zł
Zdjęcie/zacementowanie starej korony 230 zł
Naprawa porcelany w ustach 400 zł

`
Aktualne ceny wszystkich zabiegów znajdą Państwo na podstronie Cennik.

Poszukujesz
dobrego protetyka?

Zawsze przyjmujemy nowych pacjentów!

Wierzymy, że zapewniamy najlepszą możliwą opiekę wszystkim naszym pacjentom.